Ak neskúsiš, nezistíš

Autor: Juraj Drobný | 20.2.2011 o 16:48 | Karma článku: 14,26 | Prečítané:  2549x

Dnes ráno som počas kázne povedal malému miništrantovi: "Dominik, choď k oltáru a zdvihni ho." Keď sa na mňa nechápavo pozrel, dodal som: "Ale najskôr daj dole sviečky, aby nespadli. Myslím to vážne."

Foto z čias, keď som pôsobil na BoboteFoto z čias, keď som pôsobil na Bobote

Ostatných v kostole som sa spýtal: "Čo myslíte, dokáže Dominik zodvihnúť oltár?" Reakcia detí i dospelých bola jasná, nemá šancu.

"Dominik, tak zdvíhaj," oslovil som ho opäť. Pozeral na mňa, v jeho očiach som čítal otázku: "Šibe ti?" a zo svojej stoličky sa ani nepohol.

Obrátil som sa opäť k ľuďom: "Ako sa dá zistiť, či to Dominik dokáže?" "Tak, že sa o to pokúsi," znela odpoveď spomedzi hlúčika detí.

"Dominik ma odmieta poslúchnuť, lebo je presvedčený, že to nezvládne," pokračoval som v kázni. "Ak by ma však poslúchol a pokúsil sa pohnúť oltárom, dokázal by to. Viete prečo? Lebo tu v kostole má svojho otca a ten by určite nedopustil, aby sa jeho syn trápil. A nielen on, sú tu i ďalší otcovia. Náš oltár by bez problémov zdvihli a Dominikovi by stačilo len sa ho dotýkať."


Občas máme pocit, že Božie prikázania sú nad naše sily. Aj sám Ježiš nám potvrdzujem že ten pocit nie je ďaleko od pravdy (Jn 15,5). Ale ak pokúsime podľa nich žiť, myslíte si, že Boh - náš Otec - nás v tom nechá samých?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Vlhová zažiarila. V obrovskom slalome skončila s číslom 55 ôsma

Úvodné preteky novej sezóny vyhrala Švajčiarka Lara Gutová.

KOŠICE KORZÁR

Profesor o tataráku: Zakazovať ho netreba, panika je zbytočná

Peter Turek z Univerzity veterinárneho lekárstva vysvetľuje, prečo sa netreba báť.


Už ste čítali?