Krajina rovina

Autor: Juraj Drobný | 17.3.2011 o 9:18 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  1367x

Dnes ráno som si cestou z Kyjova pustil zatiaľ posledný album Jany Kirschner, Krajina rovina. Neviem, nakoľko bolo moje vnímanie ovplyvnené povznesenou náladou, či upršaným svitaním, ale ten album ... hm.

 Foto: http://www.janakirschner.com

Jankin hlas, mne dôverne známy z albumov, ktoré mám rád, akoby bol v niečom iný. Objavili sa v ňom prvky drsnosti a - neviem to pomenovať - akoby bol taký opravdivejší.

Hudba jednotlivých piesní, ktoré si dovolím nazvať kompozíciami, si tu žije svojim vlastným životom. Jankin spev do nej vstupuje a zase vystupuje von ako rovnocenný partner, ktorý jej nič nediktuje, nič nepredpisuje.

Texty, hm. Aj keď sa moje vnímanie sveta v istých bodoch od toho Jankinho líši, svojou atmosférou mi boli v čomsi veľmi blízke.

Keď som dorazil do roboty, doznievala práve posledná pieseň Krajina rovina a mne sa nechcelo z auta von. Možno aj preto, že vonku, pršalo, ktovie.


Tak či onak, album Krajina rovina je tu a s ním i Jana Kirschner a je - podľa mňa - oveľa lepšia, ako kedykoľvek predtým.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?