Vekový priemer 22 rokov

Autor: Juraj Drobný | 19.8.2011 o 10:23 | (upravené 28.8.2011 o 0:28) Karma článku: 11,96 | Prečítané:  2916x

"Mladí potrebujú nielen príležitosti, ale tiež príklad dospelých, nielen dôvody, ale aj postoje, ktoré motivujú a dodávajú nádej," povedal Benedikt XVI. v príhovore počas uvítacie ceremoniálu na letisku. Potom pokračoval: "Prichádzam ako Petrov nástupca, aby som všetkých utvrdil vo viere a prežil niekoľko dní v intenzívnej pastoračnej činnosti. Aby som hlásal, že Ježiš Kristus je Cesta, Pravda a Život. Aby som dal podnet k budovaniu Božieho kráľovstva vo svete i medzi nami; aby som povzbudil mladých k osobnému stretávaniu sa s priateľom Kristom, aby sa zakorenili v jeho Osobe a stali sa jeho vernými učeníkmi a odvážnymi svedkami."

 http://www.aciprensa.com/noticia.php?n=30919

Na Svetové dni mládeže prišli do Madridu mladí ľudia z celého sveta. Prišli na stretnutie so starcom, ktoré vraj už nikde nechcú. Za človekom, ktorého vraj svet nepočúva. Za pápežom, ktorý je vraj dosť neobľúbený ...

Sedel som v našej vysielacej réžii a sledoval to nadšené prijatie, akého sa Benediktovi XVI. dostalo. Keď kráčal k jednej z bývalých mestských brán, Puerta de Alcalá, v istom momente na chvíľku zdvihol obe ruky a zamával. Odozva mladých ľudí mi pripomenula reakcie fanúšikov na koncerte U2 v Slane Castle.

Hľadal som dnes ráno v našich printových médiách informácie o tejto udalosti svetového formátu. Čo som našiel? Článok s názvom "Španieli sa búria proti návšteve pápeža" a to bolo asi tak všetko.


Na stretnutie s pápežom prišlo do Madridu okolo 1.000.000 mladých ľudí, vekový priemer 22 rokov.

Doplnené 25. augusta 2011: tých mladých bolo nakoniec okolo 2.000.000 (počas nedeľnej svätej omše na letisku Cuatro Vientos).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?