Boli sme tínedžeri

Autor: Juraj Drobný | 18.12.2011 o 11:44 | (upravené 18.12.2011 o 12:33) Karma článku: 8,11 | Prečítané:  1278x

Mali sme v rozpätí od trinásť do devätnásť. Bola nedeľa a v novodubnickom kine Panorex práve končilo posledné večerné premietanie. Mohlo byť okolo 23:00. Len čo ľudia začali vychádzať zo sály, nahrnuli sme sa dnu; Peťo, Čimo, Uto, ja a ešte pár našich vrstovníkov. Každý presne vedel, čo má robiť. Peťo staval svetlá, Čimo kapelu a ja - zvuk. Písal sa rok 1982. Alebo možno 1983? To už si presne nepamätám.

Zľava: ja, Cimo a Uto (na inom podujatí)Zľava: ja, Cimo a Uto (na inom podujatí)

Keď sme končili, mohlo byť niečo po štvrtej ráno. Doma som spadol na posteľ. O siedmej som však bol nazad. Zasvietil som si svetlá, ktoré nainštaloval Peťo, zapol všetky ozvučovacie systémy, sadol som si do hľadiska a bolo mi strašne fajn. Predo mnou stálo nasvietené a nazvučené pódium, aké Nová Dubnica dovtedy nevidela.

Postupne prichádzali ďalší zobúdzajúci sa kamaráti. Bolo treba odladiť detaily, kým prídu súťažiaci Pionierskej lýry (ako sme to vtedy "trendovo" nazvali) na generálku so živou kapelou. Ja som bol jej zvukárom, Tibor Vrtík basgitaristom, Čimo bicistom, Miloš Matejka klávesákom, Miro Gaži a Dodo Haluza gitaristami a Peťo Monček osvetľovačom. Súťažiacími boli deti základných škôl.

Boli sme tínedžeri a takýchto, či podobných podujatí sme v Novej Dubnici dokázali počas roka zorganizovať viacero. Spomenul som si na to včera večer, pri čítaní knihy  s provokatívnym názvom Robiť ťažké veci, napísanej dvomi tínedžermi pre tínedžerov.


Spomienky v hlave sa mi prelínali s textom knihy. Akosi prirodzene sa objavila otázka: "Dokážu niečo také dnešní tínedžeri?" Odpoveď sa vynorila vzápätí: "Ak budú chcieť, dokážu!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?