Silvestrovské písmenkovanie

Autor: Juraj Drobný | 31.12.2011 o 1:08 | Karma článku: 10,12 | Prečítané:  1014x

Ja len, že teraz sedím a čítam si. Trochu z Biblie a trochu tu na blogu. Niektorým textom kliknem na tlačidlo "páči sa mi to". Tie sa potom objavia v mojom fb profile. Teda odkazy na ne. Ale to vy predsa viete, že keď kliknete na ono tlačidlo, tak sa objavia. A ešte dopíjam kávu. Teraz v noci. Lebo som si pred pár hodinami kúpil "koťogo" a hneď som ho otestoval. Hliníkové. A trochu premýšľam.

V tej Biblii sú teda veci. Dočítal som knihy kráľov a čítam knihy kroník. Aj zoznamy otcov a synov a synov ich synov, aj príbehy jednotlivých kráľov. 

Pozn. akoby sa od niektorých z nich učili politike i naši politici. Škoda len, že zrovna od tých, ktorí "nerobili, čo uznáva Boh, Hospodin za správne." Nič nové pod slnkom.

Tú kávu som už dopil a zvažujem, či si otvoriť Zinfandel, čo mám vo vínotéke. Som akýsi nerozhodný. Ja, ktorý sa v krízových situáciách rozhodujem v zlomku sekundy, teraz sedím na stoličke a nič. Asi to s tým vínom nebude krízová situácia... Otvorím. Gallo family 2009. Nádherná vôňa. Nádherná chuť čučoriedkového kompótu. (Brácho, vďaka za tip.)

Pred chvíľou mi začal nový deň. Ten posledný. Teda nie môj posledný, ale roku posledný. Aj keď - kto vie? Zomrel Steve Jobs. Ja viem, nehovorím nič nové. Jeho príhovor (z roku 2005), ktorý som mal možnosť počuť len nedávno, bol pre mňa v poslednom období jedným z najviac oslovujúcich momentov.


Dopijem rozpitý pohár a pôjdem si ľahnúť. A veci sa budú diať, aj keď budem spať. Lebo veď veci sa dejú. A ak ráno vstanem, budem opäť chcieť mať podiel na tom dianí. A budem sa tešiť z Vianoc a z ľudí. A budem ďakovať. PF 2012

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Trump ide lákať späť americké firmy. Ako to ovplyvní Slovensko?

V USA by mohli klesnúť korporátne dane. Americká administratíva zvažuje pokles daní z príjmov právnických osôb z 35 na 15 či 20 percent.


Už ste čítali?