Úžasný kňaz!

Autor: Juraj Drobný | 11.1.2012 o 16:15 | Karma článku: 14,08 | Prečítané:  3452x

Volal sa Janko. Viac si nepamätám. Snáď len - miloval Madonu. Ocitli sme sa spolu v nemocničnej izbe vo Výskumnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch. Ja, ako reumatik, po jednej z operácii a on? Myslím, že bol vo VÚRCHu po prvýkrát, kvôli stanoveniu diagnózy. Veľa sme sa spolu rozprávali: ja, ako múdry a rozvážny pán farár a on - chlapča, ktoré hľadalo samo seba.

Moja primičná svätá omšaMoja primičná svätá omšaFoto: Peter Jelínek

Bol som novokňaz. A bol som hrdý na to, že ma ľudia majú radi, že dokážem každému poradiť a s každým vychádzať v dobrom.

V jeden večer priniesol Janko  rybičky, v igelitovom sáčku. Chytil ich v niektorom z jazierok na kúpeľnom ostrove. Chcel mi urobiť radosť. Napustil umývadlo, ktoré sme v izbe mali a rybičky doň vypustil.

"Janko, prosím ťa, vráť ich do jazierka. Tu v umývadle zahynú." Práve som sa učil chodiť na barlách a zatiaľ som to nezvládal. "Janko, prosím, zober ich a zanes do toho jazierka. Inak ich zoberiem a zanesiem sám." Začal som sa obliekať a zobral som do rúk barle, aj keď mi bolo jasné, že tú cestu nezvládnem. "Jano, prosím ťa, zober tie rybičky a vráť ich, odkiaľ si ich vzal!" "Jano!" "Jano!!!"


Keď sa ma niekedy zmocňuje pocit, aký som múdry a rozvážny - proste aký som úžasný kňaz, vybavím si obraz onoho hystericky vrieskajúceho Ďura Drobného a všetko je zase, ako má byť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?