Ach, ten tanec

Autor: Juraj Drobný | 18.1.2012 o 15:43 | (upravené 19.1.2012 o 9:24) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  1306x

Hovorí sa, že Boh tancuje svoje stvorenie. On je tanečník a my sme jeho tanec (Anthony de Mello). Keď si človek vezme do rúk Bibliu, aj v nej sa často tancuje; na oslavu Boha, či len tak pre radosť. Včera som v relácii Doma je doma (v 51. minúte) odpovedal na pár otázok moderátora Paľa Danka. Týkali sa plesov a tanca a kto ma nepozná, mohol byť zaskočený...

Zo záznamu predstavenia zimOsenZo záznamu predstavenia zimOsen

Z detstva si toho veľa nepamätám. Čo sa pohybu týka, bicykel som miloval, ale inak som bol také to bežné športové poleno. Keď som ako gymnazista istý čas chodil s istou dievčinkou (tak na 50% - ja som s ňou chodil, ona so mnou nie), vtedy som po prvý krát zatúžil po tanci, s ňou.

Z nášho ročníka na gymnáziu (4. A) som bol asi jediný, čo nechodil "do tanečnej". Nie, žeby ma to nelákalo, ale skúšky s orchestrom mali prednosť. Aj keď na diskotéku som sem tam zašiel - ako diskdžokej.

V lete roku 1990 som bol menovaný za farského administrátora (zjednodušene za farára, takmer) do Horných Kočkoviec. Po krátkom zžití sa s farnosťou mi riaditeľka Základnej deväťročnej školy na Slovanskej umožnila chodiť s mladými do telocvične. A mladí si zmysleli, že sa budeme učiť tancovať. Čo vám mám povedať, točila sa mi hlava, bolo mi zle a ešte aj upratovačky sa mi smiali.

Tak sa skončil posledný pokus priviesť Ďura Drobného k pohybu, ktorý sa volá tanec. Pri chytľavej muzike mi nohy podupkávajú, ale netancujem. Zato farských zábav, či silvestrovských plesov som od tých čias spoluorganizoval neúrekom.

Obdivujem nášho moderátora Paľa Danka a jeho tanečné divadlo ATak (o ich predstavení zimOsen som písal, tv záznam z neho nájdete tu) a teším sa s tými, pre ktorých je tanec radosťou.


Viem, nikto by neočakával, že budem tancovať ako Lucka Števková a Janko Špoták, ale i tak, ak ma uvidíte v dákom pre tanec vhodnom priestore: nechcite od polena, aby tancovalo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?