Ak Kristus nevstal

Autor: Juraj Drobný | 27.3.2012 o 16:13 | Karma článku: 12,34 | Prečítané:  1068x

Ak Kristus nevstal... Hm, nejde mi to. Nedokážem prepnúť do módu, v ktorom by som si vedel predstaviť svet bez Kristovho zmŕtvychvstania. Bez Michelangelovej Piety, či jeho fresiek v Sixtínskej kaplnke. Bez apoftegiem Antona Pustovníka. Bez poznania, že Boh je milujúcim Oteckom, ktorý nás z lásky stvoril na svoj obraz, a že sme pozvaní milovať Ho a milovať aj tých druhých.

Ale poznám ľudí, ktorým to ide. Napríklad taký apoštol Pavol, ten v tom má jasno. "A keď Kristus nevstal, vaša viera je márna a ešte stále ste vo svojich hriechoch. Potom aj tí, čo zosnuli v Kristovi, sú stratení. Ak len v tomto živote máme nádej v Kristovi, sme najúbohejší zo všetkých ľudí." (1Kor 15, 17-19)

Pavol mal výhodu, že poznal svet pred Kristovým verejným vystúpením a udalosťami, ktoré nasledovali. Nemusel riešiť Michelangela, Johanna Sebastiana Bacha, ani Alberta Schweitzera. V podstate nám hovorí, že ak Kristus nevstal, my kresťania, ktorí sa snažíme žiť podľa jeho evanjelia, sme vlastne mešuge.

Pozn. mešuge príd. (neskl.) ‹hebr› hovor. expr. pomätený, pochabý, bláznivý. (Slovník cudzích slov)


Ibaže Pavol pokračuje: "Ale Kristus vstal z mŕtvych, prvotina zosnulých." (1Kor 15, 20) A v takom prípade je odrazu všetko inak.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?