Televíziu nepozerám

Autor: Juraj Drobný | 6.3.2012 o 11:49 | Karma článku: 11,77 | Prečítané:  1452x

Od televízneho dramaturga to znie zvláštne, ale je to tak. V posledných rokoch som žil na miestach, kde k televíznemu signálu prístup nebol a vybavovať si niečo také, nato som asi príliš lenivý. Doma som si vystačil s DVD-čkami a v robote mi beží naše vysielanie nonstop.

 Foto: TV LUX

Pred pár týždňami sa však čosi zmenilo. Bývam na fare a keď sme sa v jeden večer nezáväzne rozprávali (aj o televízii), lamačský farár Marek poznamenal: "V stene by predsa mal byť signál."

Bol. Teda bola - istá nemenovaná káblovka so svojou ponukou. Zobral som do ruky diaľkový ovládač a na pár večerov som si sadol k obrazovke. Že si urobím obraz. Pozn. tých večerov bolo oveľa viac, ako pár.

Sedím si a klikám a objavujem nový, mnou roky zanedbávaný, svet... Na niektorých kanáloch idú filmy a tie ja mám rád. Škoda len, že ide skôr o reklamu, filmom sem tam prerušovanú.

Na ďalších kanáloch bežia dokumentárne filmy a tie mám tiež rád. Keď som však po pár dňoch objavovania objavil kamióny na ľadovej ceste už po 6. krát, radosť trošku ochabla. Pozn. v porovnaní s nimi je na tom naša telka celkom fajn, čo sa množstva repríz týka.

Pokračujem v klikaní, prepínam na šport; futbal, tenis, golf, biliard, futbal, tenis, golf, biliard a skoky na lyžiach a slalom a biatlon a... uf, ale ten čas letí. Aj spať treba.

Na záver som si nechal - ako zlatý klinec programu - naše mienkotvorné televízie; Markízu, Joj, STV (teda RTV:), či spravodajskú TA3. Prvé tri menované mi po pár týždňoch intenzívneho objavovania akosi splývajú a pred očami sa mi tvoria farebné škvrny.

A to by bolo asi tak všetko. Vlastne nie celkom. Niektoré naše seriózne mienkotvorné televízie urobili zásadný objav, ktorý umožňuje nájsť fundovanú odpoveď takmer na všetko - veštice. Pozn. zazrel som ich i v predvolebnej publicistike.


Toľko na tému Ďuro a televízia. Uvedomil som si, že za čas venovaný objavovaniu sveta televízie som si mohol pozrieť kopec dobrých filmov na DVD, či prečítať zopár dobrých kníh. A že tá naša telka je čosi ako ostrovček pokoja v rozbúrených vodách televízneho chaosu všade naokolo. Podtrhnuté, zrátané - televíziu opäť nepozerám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?