Sedembolestná apatia

Autor: Juraj Drobný | 22.8.2012 o 13:29 | (upravené 22.8.2012 o 13:51) Karma článku: 11,78 | Prečítané:  1611x

Bol som na  Morave na návšteve u priateľov. "Na Slovensku sa chystá zrušenie štátneho sviatku Panny Márie Sedembolestnej a vy? Robíte niečo? Alebo sa zobudíte, až keď parlament schváli príslušný zákon? Veď tu sa siaha na súčasť našej národnej identity!" Nevedel som zareagovať.

Šiel som odviezť auto do servisu. Cestou som prechádzal okolo bilbordov pozývajúcich na výstavu mŕtvych ľudských tiel. Už len samotná myšlienka na niečo také mi príde zvrátená. A ako reaguje slovenská verejnosť? Nikde nič. Ticho. Že si mŕtve ľudské telo zasluhuje úctu? Koho to zaujíma.

Nehovorím, i dnes máme témy, ktoré nás - pokiaľ sú správne naservírované - dokážu vyhecovať. Na chvíľu. A po pár kauzách sa neviem ubrániť podozreniu, že býva zmanipulovaná aj ich relevantnosť. Ale zasadiť sa za niečo principiálne a možno sa tým postaviť i proti mainstreamovému názoru? Hm.

Vrátim sa k Sedembolestnej. Čo som urobil ja, okrem podpísania petície? Nechal som sa učičíkať myšlienkou, že to premiér snáď ani nemyslí vážne, len si svojim vyhlásením testuje Cirkev a citlivosť voličov.


Akoby nás postihla sedembolestná apatia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?