Ďakujem, Lenka

Autor: Juraj Drobný | 10.1.2013 o 16:55 | Karma článku: 11,75 | Prečítané:  1391x

Ten obrázok mi nakreslila Lenka. Viem o nej, že navštevuje základnú školu, kam chodievam vo štvrtok o 9:10 slúžiť svätú omšu. A že nie je možné nevšimnúť si jej účes ☺

Do tunajšej malej milej kaplnky sa zmestí tak jedna trieda. Keď sa potlačia, dve. Deti pribehnú v prezuvkách. Možno aj preto je atmosféra liturgického slávenia akási komornejšia, domáckejšia.

Počas kázne im kladiem otázky. Snažím sa viesť ich, aby sami hľadali a nachádzali tajomstvá ukryté v biblických, či liturgických textoch. Či sa mi to darí, na to by sa bolo treba spýtať detí samotných.

Po dnešnej svätej omši som zostal zaskočený. Deti mi gratulovali k narodeninám (Katolícke noviny uverejnili moje meno v zozname jubilantov, niekto z učiteľov si to musel všimnúť).

Dostal som bonboniéru, sušienky a obrázok Dobrého pastiera,  na rube plný podpisov. V hovorni slúžiacej ako sakristia mi brat  Krzysztof povedal: "Ten ti nakreslila ... Lenka."


Prečo obrázok a prečo spomedzi všetkých detí práve ona? Prihlásila sa sama, alebo ju o to poprosil niekto z učiteľov? Neviem. Viem však, že vždy keď sa naň pozriem, vybaví sa mi pred očami jej tvár. Ďakujem, Lenka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už všeobecnú zdravotnú dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?