Ďakujem, Lenka

Autor: Juraj Drobný | 10.1.2013 o 16:55 | Karma článku: 11,75 | Prečítané:  1396x

Ten obrázok mi nakreslila Lenka. Viem o nej, že navštevuje základnú školu, kam chodievam vo štvrtok o 9:10 slúžiť svätú omšu. A že nie je možné nevšimnúť si jej účes ☺

Do tunajšej malej milej kaplnky sa zmestí tak jedna trieda. Keď sa potlačia, dve. Deti pribehnú v prezuvkách. Možno aj preto je atmosféra liturgického slávenia akási komornejšia, domáckejšia.

Počas kázne im kladiem otázky. Snažím sa viesť ich, aby sami hľadali a nachádzali tajomstvá ukryté v biblických, či liturgických textoch. Či sa mi to darí, na to by sa bolo treba spýtať detí samotných.

Po dnešnej svätej omši som zostal zaskočený. Deti mi gratulovali k narodeninám (Katolícke noviny uverejnili moje meno v zozname jubilantov, niekto z učiteľov si to musel všimnúť).

Dostal som bonboniéru, sušienky a obrázok Dobrého pastiera,  na rube plný podpisov. V hovorni slúžiacej ako sakristia mi brat  Krzysztof povedal: "Ten ti nakreslila ... Lenka."


Prečo obrázok a prečo spomedzi všetkých detí práve ona? Prihlásila sa sama, alebo ju o to poprosil niekto z učiteľov? Neviem. Viem však, že vždy keď sa naň pozriem, vybaví sa mi pred očami jej tvár. Ďakujem, Lenka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?