Ako muža a ženu ich stvoril

Autor: Juraj Drobný | 24.8.2013 o 11:42 | Karma článku: 10,18 | Prečítané:  2077x

O pár chvíľ dopijem kávu a pôjdem. S úderom pätnástej vstúpia do kostola. Budú nádherní. On v obleku, sprevádzaný maminou. Ona, celá v bielom (predpokladám), vedená otcom. Včera večer sme si spolu všetko prešli, dnes už to bude naozaj. Rozmýšľam, čo im povedať. Možno len pár slov z Biblie.

"A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril. Boh ich požehnal a povedal im: "Ploďte a množte sa a naplňte zem! Podmaňte si ju a panujte nad rybami mora, nad vtáctvom neba a nad všetkou zverou, čo sa hýbe na zemi!"" (Gen 1, 27-28)

Dobrý Boh sa ľuďom otvoril a ľudia sa otvorili Bohu, v úplnej dôvere. Tá im dávala silu dôverovať i sebe navzájom. "A obaja, Adam i jeho žena, boli nahí a nehanbili sa jeden pred druhým." (Gen 2, 25) A v ich vzťahu prišlo na zem nebo.

Ibaže človek naletel Pokušiteľovi: "No had bol ľstivejší ako všetky poľné zvieratá, ktoré urobil Pán, Boh, a vravel žene: "Naozaj povedal Boh: "Nesmiete jesť z nijakého rajského stromu!?" Žena odpovedala hadovi: "Z ovocia rajských stromov môžeme jesť, ale o ovocí stromu, ktorý je v strede raja nám Boh povedal: "Nejedzte z neho, ani sa ho nedotýkajte, aby ste nezomreli!" Tu povedal had žene: "Nie, nezomriete, ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo." (Gen 3, 1-5) Do srdca človeka bolo zasiate semienko nedôvery voči Bohu.

"A žena videla, že strom je na jedenie chutný, na pohľad krásny a na poznanie vábivý, nuž vzala z jeho ovocia a jedla, dala aj svojmu mužovi, čo bol s ňou, a on tiež jedol." (Gen 3, 6) A ono semienko nedôvery sa ukázalo byť veľmi životaschopné, schopné takmer okamžite priniesť svoju úrodu. "I otvorili sa obom oči a spoznali, že sú nahí. Zošili figové listy a urobili si zásterky." (Gen 3, 7) Do srdca človeka bolo zasiate semienko nedôvery voči človeku.


Drahí moji, niet lásky tam, kde niet dôvery. Dôverujte Bohu a dôverujte jeden druhému a vaša rodina bude "malým nebom na zemi" (Svetloslav Veigl).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?