Zaskočili ste ma, Račania

Autor: Juraj Drobný | 18.6.2014 o 12:21 | Karma článku: 12,55 | Prečítané:  4043x

Ako v každú stredu, i dnes som okolo siedmej ráno končil svätú omši v Rači, v "dolnom" kostole. Už som vyslovil prvú vetu záverečného požehnania: "Pán s vami," keď som si všimol, že jedna z farníčok kráča ku mne s kyticou kvetov. V mene farníkov mi prišla gratulovať k 25ke kňazstva. A poďakovať.

Ďakovala mi za pravidelné spovedanie pred svätými omšami, za príhovory počas nich, za nedeľné adorácie, teda za niečo, čo považujem za samozrejmosť. Navyše tu pôsobím ako výpomocný duchovný a aj na faru chodím vlastne iba spávať, občas. Sväté omše vo farnosti mávam síce pravidelne, ale nie každý deň. Ja osobne by som skôr našiel dôvody na sťažnosti a nie na vďačnosť; že nie som na fare, keď ľudia hľadajú kňaza, že nezdvíham telefóny, že pri spovedaní nebývam vždy empatický, že... A tu mi ľudia ďakovali ešte i za prácu v televízii, za moje blogy a za festival Verím Pane v Námestove.

Do Rače som prišiel v septembri 2012. Od začiatku sa tu cítim byť doma, aj vďaka prijatiu, ktorého sa mi dostalo a dostáva. Napriek tomu ste ma svojou dnešnou gratuláciou a poďakovaním zaskočili. Ďakujem vám, Račania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?