A tu o život ide, o ten večný

Autor: Juraj Drobný | 25.6.2014 o 20:50 | (upravené 25.6.2014 o 21:09) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1663x

Pýtal sa prefekt kňazského seminára bohoslovca: "Pán bohoslovec, blížia sa diakonské vysviacky. Ste pripravený stať sa diakonom a potom neskôr Kristovým kňazom?" "Áno, pán prefekt," odpovedá bohoslovec sebavedomo. "Vraj ste mali v minulosti problémy s vierou v reinkarnáciu," pokračuje prefekt v dialógu." "No áno, ale to už je dávno, to som bol ešte tráva."

Starý vtip z kňazského seminára, na ktorom sme sa my, znalí prostredia, dobre bavili. V konečnom dôsledku však tento vtip vtipom nie je. No dobre, je. Ale je tiež akousi charakteristikou, či výpoveďou o tom, ako dnes niektorí kresťania vnímajú svoje kresťanstvo. Hoci sa ku Kristovi hlásia, ich konkrétne životné postoje sú s jeho učením nezlučiteľné a oni to ani netušia. Pozn. pre tých, ktorí si myslia, že v tom žiadny problém nie je, je. Ak tvrdím, že som kresťan a zároveň verím v reinkarnáciu (neverím v odpustenie hriechov, verím v osud, neverím vo večný život a pod.), niečo s mojim kresťanstvom nie je v poriadku.

Takže katolíci, čo takto zobrať do rúk Katechizmus Katolíckej cirkvi a preštudovať si ho? Budete možno prekvapení, čo všetko ešte je súčasťou Kristovho posolstva a čo už určite nie je. Pozn.  ak sa vám nechce čítať, skúste si pozrieť jednotlivé časti cyklu relácií Fundamenty (je ich zatiaľ päť, postupne budú pribúdať ďalšie), v ktorej hostia moderátorky Janky Zlatohlávkovej, katolícky kňaz Marek Krošlák a laik Pavol Strežo (viď fotografia, ktorá je screenshotom z relácie), tento súhrn katolíckej náuky vysvetľujú.

Z otázok, na ktoré by som mal v súvislosti s napísaným odpovedať, vyberiem iba jednu: "Prečo?" Kamarátka lekárka (JV) mi raz povedala: "Ak nejde o život, nejde o nič." A tu o život ide, o ten večný. Tak preto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?