Kúsok šťastia

Autor: Juraj Drobný | 2.1.2012 o 10:41 | Karma článku: 7,45 | Prečítané:  854x

Poznáte ten pocit, také to tápanie pri hľadaní myšlienok a identifikovaní vlastných pocitov. Už už to máte, ale stále vám niečo uniká. A potom, ako ako blesk z jasného neba, to príde; z rádia zaznie melódia, otvoríte dávno odloženú knižku, alebo prejdete okolo známeho miesta, a odrazu všetko do seba zapadá. Vzápätí sa objaví eufória, či pocit tichého šťastia a chuť podeliť sa hoci aj s celým svetom. A celý svet? Často len nechápavo pozerá...

Niečo také som zažil dnes ráno, keď som sa modlil breviár a narazil som na text listu Kolosanom (ten text, ktorý inak dôverne poznám).

"Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty, lebo ony sú len tieňom budúcich vecí, no skutočnosť je Kristus. Nech vás nik nepripraví o víťaznú cenu samoľúbou poníženosťou, uctievaním anjelov a upútavaním pozornosti na to, čo videl, lebo to sa len márne nadúva vo svojom telesnom zmýšľaní a nedrží sa hlavy, z ktorej celé telo, vyživované a pospájané väzivami a spojivami, rastie Božím vzrastom.

Ak ste s Kristom odumreli živlom sveta, prečo sa, akoby ste ešte žili vo svete, podriaďujete nariadeniam: "Nechytaj, ani neokús, ani sa nedotýkaj!"? Veď to všetko sa má použiť, a tým zničiť - sú to ľudské príkazy a náuky. Vyzerá to ako múdrosť v predstieranej nábožnosti, poníženosti a prísnosti voči telu; ale nie je to nič čestné, iba na ukájanie tela.

Ak ste teda s Kristom vstali z mŕtvych, hľadajte, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha!  Myslite na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi! Veď ste zomreli a váš život je s Kristom ukrytý v Bohu. A keď sa zjaví Kristus, váš život, vtedy sa aj vy zjavíte s ním v sláve." (Kol 2,16-3,4)


A maličký kúsok šťastia pulzuje kdesi na dne srdca.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?