Apoštol Jakub triafa klinec po hlavičke

Autor: Juraj Drobný | 21.2.2012 o 9:45 | Karma článku: 14,21 | Prečítané:  1447x

Na Slovensku žije veľa dobrých ľudí. Teda ja osobne stretávam iba takých, väčšinou. Teda aspoň to o sebe tvrdia...  Kde sa potom medzi nami berie tá zloba, rozbroje? Pozn. článok nebude o politike, ale o viere.

El Greco - Svätý JakubEl Greco - Svätý Jakubhttp://sk.wikipedia.org/wiki/Jakub_starší

Podobnú otázku nám kladie apoštol Jakub v liste, ktorého úryvok sme dnes čítali pri svätých omšiach. Nečaká však na odpoveď, odpovedá za nás:

"Bratia moji, odkiaľ sú medzi vami boje a odkiaľ rozbroje? Či nie odtiaľ z vašich žiadostivostí, ktoré broja vo vašich údoch? Žiadostiví ste, a nemáte. Vraždíte a závidíte, a nemôžete nič dosiahnuť. Hádate sa a bojujete. Nič nemáte, lebo neprosíte. Prosíte, a nedostávate, lebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti. Cudzoložníci, neviete, že priateľstvo s týmto svetom je nepriateľstvom s Bohom?! Kto teda chce byť priateľom tohto sveta, stáva sa nepriateľom Boha. Alebo si myslíte, že Písmo nadarmo hovorí: „Takmer žiarlivo túži po nás Duch, ktorý v nás prebýva“? Dáva však väčšiu milosť; preto hovorí: „Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť.“ Podriaďte sa teda Bohu; diablovi sa vzoprite a ujde od vás. Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám. Obmyte si ruky, hriešnici, a očistite si srdcia, vy, čo máte rozpoltenú myseľ. Precíťte svoju úbohosť, žiaľte a plačte. Váš smiech nech sa obráti na nárek a radosť na žiaľ. Pokorte sa pred Pánom a on vás povýši." (Jak 4, 1-10)


Tvrdé slová? Môžeme sa tváriť, že sa nás netýkajú a dôvody stavu, v ktorom sa naša spoločnosť nachádza, hľadať inde. Podľa mňa však triafajú klinec po hlavičke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.


Už ste čítali?