Apoštol Jakub triafa klinec po hlavičke

Autor: Juraj Drobný | 21.2.2012 o 9:45 | Karma článku: 14,21 | Prečítané:  1481x

Na Slovensku žije veľa dobrých ľudí. Teda ja osobne stretávam iba takých, väčšinou. Teda aspoň to o sebe tvrdia...  Kde sa potom medzi nami berie tá zloba, rozbroje? Pozn. článok nebude o politike, ale o viere.

El Greco - Svätý JakubEl Greco - Svätý Jakubhttp://sk.wikipedia.org/wiki/Jakub_starší

Podobnú otázku nám kladie apoštol Jakub v liste, ktorého úryvok sme dnes čítali pri svätých omšiach. Nečaká však na odpoveď, odpovedá za nás:

"Bratia moji, odkiaľ sú medzi vami boje a odkiaľ rozbroje? Či nie odtiaľ z vašich žiadostivostí, ktoré broja vo vašich údoch? Žiadostiví ste, a nemáte. Vraždíte a závidíte, a nemôžete nič dosiahnuť. Hádate sa a bojujete. Nič nemáte, lebo neprosíte. Prosíte, a nedostávate, lebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti. Cudzoložníci, neviete, že priateľstvo s týmto svetom je nepriateľstvom s Bohom?! Kto teda chce byť priateľom tohto sveta, stáva sa nepriateľom Boha. Alebo si myslíte, že Písmo nadarmo hovorí: „Takmer žiarlivo túži po nás Duch, ktorý v nás prebýva“? Dáva však väčšiu milosť; preto hovorí: „Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť.“ Podriaďte sa teda Bohu; diablovi sa vzoprite a ujde od vás. Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám. Obmyte si ruky, hriešnici, a očistite si srdcia, vy, čo máte rozpoltenú myseľ. Precíťte svoju úbohosť, žiaľte a plačte. Váš smiech nech sa obráti na nárek a radosť na žiaľ. Pokorte sa pred Pánom a on vás povýši." (Jak 4, 1-10)


Tvrdé slová? Môžeme sa tváriť, že sa nás netýkajú a dôvody stavu, v ktorom sa naša spoločnosť nachádza, hľadať inde. Podľa mňa však triafajú klinec po hlavičke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?