Koho budete voliť?

Autor: Juraj Drobný | 10.3.2014 o 7:50 | Karma článku: 11,75 | Prečítané:  2471x

Anketová otázka, ktorú mi poslali z portálu cesta+ s prosbu, aby som svoje rozhodnutie zdôvodnil. Koho budem voliť? Hm. Spomenul som si na svoje "farárske" časy. Farnosť mala v tom čase asi 800 obyvateľov, filiálka tak do 400. Vo farnosti bol starostom "kádehák", na filiálke "házedesák" a obaja chodili na sväté omše. V kostole som mal a dodnes mám ľudí snáď z celého politického spektra. Tak ako odpovedať na takto položenú otázku?

Najskôr som si myslel, že ju odignorujem. Po krátkom zamyslení som však odpovedal. Ako katolícky kňaz sa snažím byť tu pre každého človeka, ktorý ma potrebuje. Nepýtam sa, ktorú stranu volí, či za ktorú kandiduje. Mojim poslaním nie je ukazovať na konkrétneho kandidáta, ale na Krista. Pozn. nie vždy sa mi to darí, viacerí z vás majú so mnou bolestnú skúsenosť.


Volieb prezidenta sa samozrejme zúčastním a voliť budem podľa svojho svedomia, prihliadajúc na odporúčanie KBS z pastierskeho listu na 1. adventnú nedeľu 2013: "Náš hlas pri akýchkoľvek voľbách môže dostať len ten kandidát, ktorý odmieta kultúru smrti." A prihliadajúc na poznámku môjho spolužiaka a zároveň spolubrata v kňazskej službe, Pavla Mazúcha, dekana v Považskej Bystrici: "Ľudia, rozhodujte sa hlavne podľa toho, čo robili doteraz, d o t e r a z! Sľuby vie nasľubovať hocikto."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?