Taká moja malá blogo-štatistika

Autor: Juraj Drobný | 14.3.2014 o 15:04 | (upravené 14.3.2014 o 17:18) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  921x

Som si povedal, že práce v práci na dnes stačilo. Dnes ma síce ešte čaká práca vo farnosti Rača, kde momentálne pôsobím, ale to bude až od 16tej. Teraz je zhruba pol druhej popoludní. Ideálny čas na malú blogo-štatistiku. Pozn. pre čitateľov téma nezaujímavá, asi. Uvidíme.

AutoportrétAutoportrét

Môj prvý text, To dievčatko nemá ani mozog, ani pľúca!, sa objavil tu na blogu 24. januára 2007 a písal som v ňom o svojej skúsenosti z Kambodže. Zatiaľ posledný, Koho budete voliť?, som sem zavesil 10. marca 2014. Pozn. tento text píšem 14. marca 2014.

Najčítanejší text na mojom blogu, s počtom prečítaní 16755, som paradoxne nenapísal ja. Ide o článok Ako ísť s deťmi na omšu, čiže o súhrn rád pre rodičov s malými deťmi, preložený z angličtiny. Z celého textu je môj iba perex. Najčítanejším vlastným textom je ten prvý, To dievčatko nemá ani mozog, ani pľúca!, prečítaný 12287 krát. Najmenej čítaným, s počtom prečítaní 486 je koNIEc - cirkúsok srdca, o jednom z predstavení tanečného divadla ATak.

S textami, pod ktorými sa diskutovalo najmenej, mám trošku problém. Pod piatimi z nich sa nediskutovalo vôbec a ja netuším, prečo. Čakal som napríklad, že na článok o našom bývalom dubnickom farárovi, Náš pán farár Jozef Čakánek, zareaguje aspoň niekto zo "starých" čias. Na druhej strane pod textom O strachu a katolíkoch, je k dnešnému dňu 616 diskusných príspevkov.

Čo sa tunajšej karmy týka, súkromných, teda "nekarmovaných" textov mám 44. Najnižšiu karmu z "karmovaných" textov - 4,37 - dosiahol článok o zbierke básni Kataríny Džunkovej Teraz, na jeseň, si v tej jej listujem. Je to tiež tak trochu paradox, lebo na rozdiel od môjho písania je jej zbierka Palica slnka a palica brata, famózna. Najvyššiu karmu z mojich - 16,81 - dosiahol text Opravte ma, ak sa mýlim, komentujúci sitáciu po parlamentných voľbách v roku 2010.

Od onoho 24. januára 2007, kedy som na blog zavesil prvý článok k dnešnému dňu ich tu mám 324. Občas sa k nim vraciam. Niekedy krútim hlavou nad tým, čo všetko som bol schopný uverejniť, inokedy v nich nachádzam spomienky, či dokonca inšpiráciu. Aj keď nie som spisovateľ, časť z nich mi vďaka priateľom vyšla 14. decembra 2010 knižne.


A ak sa dnes zamýšľam, o čom to celé moje písanie je, lepšie ako Magi v Úvode k mojej knižke to vystihnúť neviem: "Bude to hlavne Ďuro, o kom sa najviac dozviete. O jeho spolužití s vážnou chorobou sú v nej celé state. Navyše sa dozviete podrobnosti o ľuďoch, ktorých ste jakživ nevideli, ale zrazu budete mať pocit, že ich poznáte celé roky. Zrazu začnete chápať, prečo sa tento človek stal kňazom. Objavíte zaujímavé skoro-teologické úvahy a príde vám úplne samozrejmé, že žiť život, v ktorom je bytostne prítomný Kristus, je u niektorých ľudí vlastne celkom bežné. Ku koncu sa ani len nepozastavíte nad niektorými vecami, lebo vám budú jasné ako facka. Taký je Ďuro a taká je jeho knižka. Ďuro sa nechá spoznať, aj keby ste nechceli. A cez seba necháva spoznať niečo, čo má oveľa väčší význam. Príjemné spoznávanie!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?