Zaskočili ste ma, Račania

Autor: Juraj Drobný | 18.6.2014 o 12:21 | Karma článku: 12,55 | Prečítané:  4326x

Ako v každú stredu, i dnes som okolo siedmej ráno končil svätú omši v Rači, v "dolnom" kostole. Už som vyslovil prvú vetu záverečného požehnania: "Pán s vami," keď som si všimol, že jedna z farníčok kráča ku mne s kyticou kvetov. V mene farníkov mi prišla gratulovať k 25ke kňazstva. A poďakovať.

Ďakovala mi za pravidelné spovedanie pred svätými omšami, za príhovory počas nich, za nedeľné adorácie, teda za niečo, čo považujem za samozrejmosť. Navyše tu pôsobím ako výpomocný duchovný a aj na faru chodím vlastne iba spávať, občas. Sväté omše vo farnosti mávam síce pravidelne, ale nie každý deň. Ja osobne by som skôr našiel dôvody na sťažnosti a nie na vďačnosť; že nie som na fare, keď ľudia hľadajú kňaza, že nezdvíham telefóny, že pri spovedaní nebývam vždy empatický, že... A tu mi ľudia ďakovali ešte i za prácu v televízii, za moje blogy a za festival Verím Pane v Námestove.

Do Rače som prišiel v septembri 2012. Od začiatku sa tu cítim byť doma, aj vďaka prijatiu, ktorého sa mi dostalo a dostáva. Napriek tomu ste ma svojou dnešnou gratuláciou a poďakovaním zaskočili. Ďakujem vám, Račania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Matovič predstavil sociálny balíček, počíta aj s trinástym dôchodkom

Obedy zadarmo nahradí dvojnásobný daňový bonus na dieťa.


Už ste čítali?