A tu o život ide, o ten večný

Autor: Juraj Drobný | 25.6.2014 o 20:50 | (upravené 25.6.2014 o 21:09) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1867x

Pýtal sa prefekt kňazského seminára bohoslovca: "Pán bohoslovec, blížia sa diakonské vysviacky. Ste pripravený stať sa diakonom a potom neskôr Kristovým kňazom?" "Áno, pán prefekt," odpovedá bohoslovec sebavedomo. "Vraj ste mali v minulosti problémy s vierou v reinkarnáciu," pokračuje prefekt v dialógu." "No áno, ale to už je dávno, to som bol ešte tráva."

Starý vtip z kňazského seminára, na ktorom sme sa my, znalí prostredia, dobre bavili. V konečnom dôsledku však tento vtip vtipom nie je. No dobre, je. Ale je tiež akousi charakteristikou, či výpoveďou o tom, ako dnes niektorí kresťania vnímajú svoje kresťanstvo. Hoci sa ku Kristovi hlásia, ich konkrétne životné postoje sú s jeho učením nezlučiteľné a oni to ani netušia. Pozn. pre tých, ktorí si myslia, že v tom žiadny problém nie je, je. Ak tvrdím, že som kresťan a zároveň verím v reinkarnáciu (neverím v odpustenie hriechov, verím v osud, neverím vo večný život a pod.), niečo s mojim kresťanstvom nie je v poriadku.

Takže katolíci, čo takto zobrať do rúk Katechizmus Katolíckej cirkvi a preštudovať si ho? Budete možno prekvapení, čo všetko ešte je súčasťou Kristovho posolstva a čo už určite nie je. Pozn.  ak sa vám nechce čítať, skúste si pozrieť jednotlivé časti cyklu relácií Fundamenty (je ich zatiaľ päť, postupne budú pribúdať ďalšie), v ktorej hostia moderátorky Janky Zlatohlávkovej, katolícky kňaz Marek Krošlák a laik Pavol Strežo (viď fotografia, ktorá je screenshotom z relácie), tento súhrn katolíckej náuky vysvetľujú.

Z otázok, na ktoré by som mal v súvislosti s napísaným odpovedať, vyberiem iba jednu: "Prečo?" Kamarátka lekárka (JV) mi raz povedala: "Ak nejde o život, nejde o nič." A tu o život ide, o ten večný. Tak preto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Aké dôležité je mať Petra Tótha

Vždy to bolo zlé, ale od istej doby sa to zhoršilo tak, že sa s ucelenými myšlienkami nestretáva už ani vizuálne.


Už ste čítali?