Vraj som homofób

Autor: Juraj Drobný | 30.6.2014 o 11:06 | (upravené 1.7.2014 o 10:34) Karma článku: 14,50 | Prečítané:  9336x

Nejde mi to do hlavy. Ja? Definícia zo stránky homofobia.sk: "Pod homofóbiou sa zvyčajne rozumie iracionálny strach, predsudky, averzia až nenávisť voči homosexuálne orientovaným ľuďom a veciam, ktoré s homosexualitou súvisia," ma však nenecháva na pochybách. Či?

Pozn. o tom, prečo objímem každého človeka a neriešim, či je homo alebo nehomo, som písal tu. O úskaliach samotného termínu homofóbia a jeho zmätočnom používaní, napísal zase pár slov Jakub Lipták tu.

Keď hovorím mladým o tom, že sex je jedným z najúžasnejších Božích darov pre muža a ženu do manželstva, ale mimo manželstva je hriechom a že hriechom je i sebaukájanie, niektorí to rešpektujú hneď, niektorí kladú doplňujúce otázky. Iní si myslia (i robia) svoje. Pozn. na vlastnú škodu. Ale nik z nich ma nenazve tínedžerofób a nik z nich netvrdí, že mám "iracionálny strach, predsudky, averziu až nenávisť voči tínedžerom a veciam, ktoré s ich sexuálnym životom súvisia." Väčšina z nich vie, že ich mám tak či tak rád.

Keď hovorím ľuďom, že zahnúť manželskému partnerovi, či dokonca opustiť ho, je hriech, nik z nich ma nenazve zahýbačofób. Ani tí, ktorých sa to týka.

Pozn. manželstvo v zmysle, ako o ňom hovorí Ježiš: "Nečítali ste, že Stvoriteľ ich od počiatku ako muža a ženu stvoril a povedal: "Preto muž opustí otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele”? A tak už nie sú dvaja, ale jedno telo. Čo teda Boh spojil, nech človek nerozlučuje." (Mt 19, 4-6)

Keď poviem, že ľudský život si zasluhuje úctu a ochranu od počatia po prirodzenú smrť a že eutanázia i potrat sú hriechom bez ohľadu na legislatívu, niektorí to rešpektujú, iní si myslia svoje a ďalší ma posielajú kamsi do horúcich pekiel, ale nikto ma nenazve abortofób, či eutanáziofób.

Keď hovorím ľuďom, že ono klasické: "Kto neokráda štát, okráda svoju rodinu," je lžou rovnako dnes, ako bolo pred novembrom 1989 a že vziať čokoľvek, čo nie je moje, je hriechom... Nebudem to už ďalej naťahovať, takže stručne; keď ako katolícky kňaz v rámci svojho poslania ohlasovať evanjelium vysvetľujem ľuďom i Božie prikázania a hovorím o hriechoch, reagujú rôzne. Ale nikto ma nikdy neobvinil z "iracionálneho strachu, predsudkov, averzie až nenávisť voči tým, ktorí hriechy páchajú." Nikto, okrem autorov vyššie spomínanej definície, pretože tá je koncipovaná tak, aby sa týkala každého, kto podobne ako ja tvrdí, že sex osôb rovnakého pohlavia hriechom je.

Takže priatelia, nazývajte ma hoci aj homofób, ale nechcite odo mňa, aby som mal "iracionálny strach, predsudky, averziu až nenávisť voči homosexuálne orientovaným ľuďom." To je nad moje sily. Pozn. tí, ktorých poznám osobne, sú často lepšími ľuďmi, než ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.


Už ste čítali?