Aké bude počasie?

Autor: Juraj Drobný | 17.7.2014 o 10:06 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  1094x

Častá otázka tých, ktorí chcú prísť, či prichádzajú na festival Verím Pane do Námestova. Moja odpoveď (dnes už okrídlená) znie: "Počasie bude." Lebo veď ešte sa nikdy nestalo, žeby nebolo.  

Do Námestova som prišiel vo štvrtok a odvtedy tu zažívam pravidelné búrky, popoludní. Takmer každý deň. Ani včerajšok nebol výnimkou. Včerajšok však bol prvým dňom, kedy sa tu na festivale hralo v amfiteátri.

Ráno o 8:45 h. sme otvárali tvorivé dielne a sprievodný program v Dome kultúry. O 17:00 h. začínal duchovný program svätou omšou v tunajšom kostole sv. Šimona a Júdu. No a o 18:50 h. som otváral 24. ročník festivalu Verím Pane do tretice. Stál som na festivalovom pódiu v amfiteátri, hovoril niečo, vlastne už ani neviem čo. Pršalo. Doplatili na to hostia z ČR, skupina Hrozen. Pozn. Pilgrimfest sa otvoril sám. Dážď v priebehu večera postupne ustal. Keď Služobníci Najvyššieho o 23:00 h. končili svoj koncert, bolo príjemne. A tma.

Je štvrtok. Sedím v mramorke v kaťáku (pozn. pre neznalých, čosi ako náš hlavný stan) a druhý festivalový deň sa prebúdza k životu. Od deviatej začali tvorivé dielne, potom Pilgrimfest, duchovné poradenstvo (s Tomášom Lesňákom OFM Conv.), o dvanástej adorácia, o sedemnástej svätá omša s Jozefom Drobným (pozn. človekom, ktorý bol pri Verím Pane už v roku 1990, dnes je farárom v Modrovej) a okolo 18:00 h. by na priehrade mali začať večerný program noXcuse.

Vo večernom programe nás čaká malá zmena; tvorivá dielňa Práca v kapele sa predstaví na amfiteátri ako "predkapela" skupiny Magnet a nie v nočnom programe v Dome kultúry, ako to bývalo v rokoch minulých.

Klubové pódium, hm. Okolo 23:30 h. začneme v sále Domu kultúry klubovo, príde Sima Martausová. Po nej sa predstaví projekt Martina Norisa a mladých muzikantov, ktorí na Verím Pane vyrástli - FLOYTT. Dnešný program uzavrie zajtra ráno Radko Lesay. Pozn.  už roky sa o zvuk svietenie klubových pódií starajú členovia dnes už nehrajúcej gospelovej skupiny Trenčiansky bazár a v poslednom čase aj ich dorastajúce deti. No deti, niektorí z nich sú dnes už dospelí. Na fotografii je nasvietené klubové pódium pre tento rok. Zľava: Ivan Klánek - svetlá (v kapele basová gitara), v strede Ján Nižňan - zvuk (v kapele zvuk) a ten pán vpravo je Marián Masár - zvuk (v kapale spev).

A zajtra ráno už bude piatok. A počasie opäť bude.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu

Rozhodovala v Kočnerovej kauze Technopol Servis.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Beblavý skúša Ficov fígeľ

Postaviť sa proti "lex Haščák" bude veľmi ťažké.

Cynická obluda

Osvedčené spojenia

Kotlebovci idú do volieb so stranou Štefana Kuffu. Pretože krásne slovenské tradície treba čo? Dodržiavať!


Už ste čítali?