Voliť či nevoliť?

Autor: Juraj Drobný | 14.2.2016 o 16:52 | (upravené 15.2.2016 o 9:35) Karma článku: 5,14 | Prečítané:  1974x

Pokiaľ ide o parlamentné voľby 2016, voliť pôjdem. Otázka však znie, koho? Neviem, ako to máte vyriešené vy, ja v poslednom čas krúžkujem. Pozn. ako pomôcku som vyskúšal i volebnú kalkulačku.

Ak som správne pochopil, volebná kalkulačka ma nechá po kliknutí na tlačítko SPUSTIŤ INVENTÚRU HLASOVANÍ 2012-2015 fiktívne hlasovať o návrhoch, ktoré už hlasovaním v parlamente prešli. Potom porovná moje hlasovanie so skutočným hlasovaním v zákonodarnom zbore a ukáže mi, ktorí z hlasujúcich poslancov sú môjmu fiktívnemu hlasovaniu najbližšie. Pozn. moje fiktívne hlasovanie bolo najbližšie hlasovaniu poslancov, ktorých som v posledných voľbách volil.

Ale teraz nazad k parlamentným voľbám, ktoré nás čakajú 5. marca 2016. Ako som už spomínal, krúžkujem. Mám to šťastie, že medzi kandidátmi na poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky je viacero ľudí, ktorých poznám osobne a ktorým dôverujem. Na druhej strane ale mám problém, lebo ich je viac, ako štyria a krúžkovať je možné najviac štyroch. Navyše sú rozhádzaní v rôznych politických zoskupeniach a oné štyri krúžky môžem použiť iba na hlasovacom lístku jednej strany.

Takže ja si budem vyberať spomedzi nasledujúcich kandidátov: Marián Čaučík (KDH), Marcel Košta (Sieť), Natália Blahová (SaS), Veronika Remišová (OĽaNO), Matej Krčmár (KDH), Miroslava Szitová (KDH), Eduard Heger (OĽaNO), Jozef Bubnár (OĽaNO), Richard Vašečka (OĽaNO), Tomáš Kováčik (KDH), Branislav Borovský (KDH), Renáta Ocilková (KDH), Marek Michalčík (KDH), Eva Grey (KDH). A čo vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?