Junior internet

Autor: Juraj Drobný | 26.3.2018 o 9:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  754x

Počuli ste už o podujatí Junior internet? V tomto roku sa konal 13. ročník a ja som na ňom prežil jeden deň. Vedel som, že keď sa deti pre niečo zapália, dokážu fantastické veci. Tu boli takých detí desiatky a mne padla sánka.

Podujatie Junior internet pre žiakov základných a stredných škôl organizuje Amavet, teda Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Ide o konferenciu spojenú so súťažou a celé sa to odohrávalo na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU.

Aby ste si mohli urobiť predstavu o čom hovorím, môžete si stiahnuť zoznam prác, ktoré postúpili (i funkčné linky). Neprestával som žasnúť nad tým, čo deti dokázali vytvoriť a ako svoje projekty dokázali prezentovať. Ako dokázali podporiť tretiačku na ZŠ (meno mi vypadlo, súťažila v kategórii JuniorTEXT s projektom Smútok bratov), ktorej tréma zväzovala jazyk...

Aby som to zhrnul - najsuverénnejšie prezentoval svoj projekt Magic miracles (Youtube kanál, vyše 30.000 odberateľov) Michal Ďurovič. Nielen mňa, ale i všetkých prítomných a porotu ohúril programom na tvorbu interaktívnych prezentácií a textov Good Teacher Miroslav Murín. Najväčší dojem však na mňa urobil blog Bodky Adely Sadloňovej, ktorý - ako sama píše - vznikol ako reakcia na "politickú a sociálno-psychologickú negramotnosť dnešnej mládeže a nielen jej".

Pozn. na Junior internet som sa dostal vďaka 13-ročnému Simonovi (GalaxySimon). Počas prednášky o budúcnosti internetu, kde som len matne tápal, o čom je asi reč, som sa ho spýtal: "Rozumieš, o čom hovorí?" "Samozrejme," zaznela jeho suverénna odpoveď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: PCR testy odhalili dvetisíc nakazených, zomrelo 30 pacientov

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 109-tisíc nakazených.


Už ste čítali?