Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Farár Juraj Drobný: Vraj som homofób (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

nie
ESĽP v svojom rozhodnutí (Gas - Dubois) poznamenáva, že citujem: "... podľa ustálenej judikatúry je rozdielne zaobchádzanie s osobami v relatívne podobnej situácii diskriminačné vtedy, ak nesleduje legitímny cieľ alebo ak medzi použitými prostriedkami a sledovaným cieľom neexistuje primeraný vzťah proporcionality." A ďalej ESĽP uvádza, citujem: "... dohovor nepožaduje od vlád členských štátov, aby umožnili párom rovnakého pohlavia prístup k manželstvu. Ak sa niektorý štát rozhodne poskytnúť párom rovnakého pohlavia alternatívny spôsob uznania, je mu daný určitý priesor na voľnú úvahu, pokiaľ ide o presný status, ktorý im udelí. " Je to podľa tak aj preto, lebo manželstvo má hlboký sociálny a kultúrny význam, ktorý sa medzi jednotlivými spoločnosťami môže líšiť. Čo sa týka oslovenia viacerých nickov - takže nebudeš mať nič proti tomu, ak oslovím teba spolu s bullseye75 a napíšem, že požadujete manželstvo homosexuálov a nabádate mladých ľudí, aby vypaľovali kostoly a vešali farárov na kandelábre? Však si už každý nájdete, kto čo povedal? Uvádzanie do omylu týmto spôsobom je hrubá manipulácia a podpásovka a za istých okolností dokonca trestný čin. Takéto praktiky používaš opakovane. Napíš konkrétne, ČO ZJAVNE ODMIETAM? .... ak máš odvahu.
nyrra
u som ti písal ..
že jej nemám čo vytknúť ... :)
konvertita
<< < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>

konvertita

Tak nevytykaj ani mne, kedze neuviedla okolnosti, za istych okolnosti by totiz oznamovaciu povinnost mala. :-)
 

tebe som vytkol nevedomosť ...

ohľadom § 340 Trestného zákona, pretože si jej tvrdil, že ak páchaš trestný čin, tak to musí nahlásiť, čo je, ako som ti dokázal, nezmysel ...

nyrra nepovedala nič, čo by sa jej dalo vytknúť ... pretože je naozaj pravda, že uvádzanie do omylu, ktorého si sa dopustil, keď si oslovil viacero nickov naraz s tým, že však "každý si tam nájde na čo jeho reaguješ" , by mohlo byť za istých okolností trestným činom - viď § 375 Trestného zákona ...

a neodpovedal si na jej otázku ... ako by si sa tváril, ak by ona oslovila teba spolu s bullseye75 a napísala, že požadujete manželstvo homosexuálov a nabádate mladých ľudí, aby vypaľovali kostoly a vešali farárov na kandelábre? Však si už každý nájdete, kto čo povedal ... ?" ODPOVEDZ ... !
 

konvertita

Za istych okolnosti...takze jej napis za akych okolnosti.
Si si isty ze som jej neodpovedal? Dobre si precitaj moju reakciu na to. Naco tie velke pismena? Asi si si nevsimol vetu: "Kludne take napis, nebudem s tym mat problem." Si si nevsimol, ako som ja sa pomylil s tou basou namiesto basta :-)
 

ona vie, za akých okolností ...

a ty si neodpovedal na otázku ...:

ako by si sa tváril, ak by ona oslovila teba spolu s bullseye75 a napísala, že požadujete manželstvo homosexuálov a nabádate mladých ľudí, aby vypaľovali kostoly a vešali farárov na kandelábre? Však si už každý nájdete, kto čo povedal ...
 

konvertita

Tvrdis, ze nyrra nepovedala nic co by sa jej dalo vytknut? Napisala, ze tvrdim, ze ma obvinila z trestneho cinu.

V tej reakcii som jej napisal vetu: Kludne take napis, nebudem s tym mat problem".

Si slepy?
 

lenže ja nemám čo vytknúť ...

pretože ty si tvrdil, že ťa obvinila z páchania trestného činu ...

"Ak som spachal trestny cin sam ta osobne vyzyvam podat na mna trestne oznanenie - ak zamlcis tiez sa ho dopustas."

a stále neodpovedáš na otázku, ktorú ti položila a ktorú tu už opakujem niekoľký krát ...:

ako by si sa tváril, ak by ona oslovila teba spolu s bullseye75 a napísala, že požadujete manželstvo homosexuálov a nabádate mladých ľudí, aby vypaľovali kostoly a vešali farárov na kandelábre? Však si už každý nájdete, kto čo povedal ... ?
 

konvertita

Ak som spachal...kde ju obvinujem ked je tam "ak"? Kde tam tvrdim ze ma obvinila z trestneho cinu? Mozes mi to uviest?

K tomu druhemu uz tretikrat ti opakujem, ze som jej na to napisal hned v prvej reakcii v ktorej mi to vytkla: "Kludne take napis, nebudem s tym mat problem."

Teraz uz vazne sa pytam ci si slepy?
 

OK, sorry ...

bol som moc sústredený na iné časti príspevkov ... verím, že to uznáš, stalo sa to už aj tebe ... :)
 

konvertita

Uznam :-) Ale trikrat a vzdy som ti vypisal este aj tu vetu? :-)
A co ta vytka nyrre? Ja som ju obvinil alebo ona skreslila? :-)
 

no a čo ... ?

bol som sústredený na iné časti tých príspevkov ... zabijem sa ... ?

OK ... pri slovách "ak" a "takmer", nie je možné hovoriť o jednoznačnom obvinení ... ale z text "nezabudni na moju vyzvu, ja som si totiz isty ze som trestny cin nespachal..." v kontexte s predchádzajúcimi výrokmi už salámovitým, hoc aj nie úplne priamym spôsobom vedie k tvojmu obvineniu, že ona ťa vlastne obvinila z trestného činu ...

okrem toho, nemienim sa tu hrať na slovíčka, ako si to myslel a ako si to mohli iní ľudia vysvetliť ... podstatou mojej reakcie bolo to, že si táral nezmysly, keď si jej tvrdil, že ťa musí v prípade tvojho trestného činu nahlásiť ... to, že si sa ma následne snažil dostať do diskusie o tom, čo a ako si ty myslel a ako si to nyrra vysvetľovala, bola očividne len tvoja snaha o odpútanie pozornosti od toho, čo som ti v tej diskusii oprávnene vytkol ... t.j. tvoju neznalosť Trestného zákona ...
 

 

Mimochodom nyrra: to aky pripad ESLP si uviedla? Ty o adopcii a ja o diskriminacii homosexualov ohladom manzelstva? Ty hovoris mne o hrubej manipulacii?? Reagoval som ti priamo na tvoje citaty spolahnuc sa ze si zvolila adekvatny priklad, lebo doteraz som nemal skusenost ze citatmi zavadzas. Ale nedalo mi si neoverit a pripad ktory si uviedla sa netyka diskriminacie homosexualov v prave na manzelstvo. A ty hovoris o manipulacii? Naozaj projekcia. Chces sa bavit k teme? Opat a znovu ti venujem poslednu vetu mojej prvej reakcie.
 

mení sa význam

poznámky ESĽP tým, že bola uvedená v rozhodnotí, ktoré sa týkalo adopcie?
Ja viem o čo tam išlo - píšem o tom napríklad tu http://blog.sme.sk/diskusie/re... A poznám aj iné judikáty ESĽP k téme - kompletná judikatúra ESĽP je dostupná na internete - ostatné ti napísal konvertita. Zavádzaš ty, lebo ak by neuznanie práva na manželstvo bolo diskrimináciou - tak práve ESĽP je tá inštitúcia, ktorá by mala explicitne konštatovať. Základné ľudské práva nemôžu byť ohýbané lokálnou legislatívou - sú neodnateľné.

Nie som proti registrovaným partnerstvám a v závislosti od presnej legislatívnej formulácie som ochotná ich aj aktívne podporiť. Neodmietam manželstvá homosexuálov - odmietam takú zmenu legislatívneho kotvenia manželstva, ktoré by spôsobovalo nové komplikácie. Dobré rozhodnutia sú tie, ktoré nezakladajú nové právne nejasnosti. Na právne aspekty manželtva sa viaže rad vecí, ktoré sa týkajú detí - napríklad to, že manžel sa automaticky pokladá za biologického otca dieťaťa - môže byť biologickým otcom lesbická partnerka? Môže to prehlásiť na matrike bez akýchkoľvek pochybností? Píšem o tom tu: http://blog.sme.sk/diskusie/re... Ono totiž ide aj nediskrimináciu detí a ich biologických rodičov. Nielen homosexuáli nemajú byť diskriminovaní.

A odpusti si prosím psychologizované ad hominem o mojich projekcách .... nie si môj terapeut a sme v diskusii a nie na psychoanalytickom sedení. Je to nielen falošný - ale aj neférový diskusný trik. iež by som vedela interpretovať tvoje správanie a výroky .... lenže ja to nerobím.

Príklad tvojo uvedenie do omylu tebou máš v tom príspevku - popisujem ho v odstavci nad vetou - že takéto (ako je v odstavci vyššie) uvedenie do omylu je ... ťažko diskutovať, ak poriadne nečítaš.
 

nyrra

Pravo na manzelstvo - existuje vobec take?
Pravo na manzelstvo nie je ako druh spolocenskeho, teda odvodeneho prava medzi zakladnymi ludskymi pravami. Zachovavanie zakladnych prav moze a musi ESLP vynucovat vo vsetkych krajinach dohovoru. Spolocenske prava ponechava na legislativu v jednotlivych krajinach, najma ak ide o prava viazane na spolocensky konsenzus.
Registrovane partnerstvo zavedie zbytocne komplikacie a nejasnosti. Ostatnymi konkretnostami nezahmlievaj zakladnu temu: existuje pravo na manzelstvo. Toto manzelstvo je zadefinovane pravne ako heterosexualne usporiadany parovy zvazok. Kedze vsak neexistuje len heterosexualna orientacia (co je tak pravny ako medicinsky fakt) a manzelstvo podla svojej sexualnej orientacie mozu uzavriet len heterosexuali, je to jednoducho a jasne diskriminacia.
Ze ty nepsychologizujes? Obvinujes ma z manipulacie pricom sama manipulujes, zacni od seba co chces od druheho. Hlavne: ja som ta vo svojom prispevku nijako nenapadol. Ty opakovane obvinujes druhich z takmer trestneho cinu, tak poriadne citaj a nedomyslaj si. Hlavne nebud takto agresivna, to robis namiesto argumentacie. A nezabudni na moju vyzvu, ja som si totiz isty ze som trestny cin nespachal. Takze diskutuj a necechraj si chvost ako pav.
 

ano

právo na manželstvo existuje:
Všeobecná deklarácia ľudskych práv a nadväzne Europsky dohovor o ochrane ľudskych práv a základnych slobôd ustanovujú, ze “Muži a ženy maju právo uzavriet manželstvo a založiť rodinu V SÚLADE S VNÚTROŠTATNYMI ZÁKONMI,ktoré upravujú výkon tohto práva".

Manželstvo je definované v rôznych krajinách podobne. V The Concise Oxford Dictionary: “Stav muža a ženy právne spojenych za účelom spolužitia a obyčajne plodenia zákonného potomstva”. Americký oficialny právnicky slovnik Black’s Law Dictionary: “… občiansky stav, postavenie alebo vzťah jedného muža a jednej ženy zákonne spojených na cely život, za účelom plnenia povinnosti jedného voči druhému a voči spoločnosti, uloženych právom tým, ktorých spoločenstvo je založené na rozdielnosti pohlavia”. Vo francuzskom slovniku, Le Robert illustre: “zákonné spoločenstvo muža a ženy.”

Právo, musi použivat slová v takom význame, v akom su všeobecne použivané. Musí byť jasné, akú informáciu si vymieňame. Slovo manželstvo má ustálený obsah a jeho latinská podoba matrimonium je dokonca odvodená od materstva, s ktorým napríklad gayovia nemajú nič spoločné.

Pokiaľ viem, neexistuje oficiálna právna forma, ktorá by manželstvo definovala sexualitou. Aj keď je sex súčasťou manželských vzťahov - sexom manželstvo definované nie je. Ak teda píšeš, že:"manzelstvo je zadefinovane pravne ako heterosexualne usporiadany parovy zvazok" - neviem o čo sa opieraš. Manželstvo je definované ako vzťah muža a ženy a ani muži ani ženy nie sú charakterizovaní primárne sexom.

Neviem čo znamená spoločenské právo. O čo sa opiera, ako je formálne ukotvené, ako vzniká a kto ho garantuje? Podľa mňa existuje len legislatíva, ktorá je výsledkom rozhodovania parlamentu na základe spoločenského (občianskeho)mandátu.

Ak existuje nerovnosť v možnostiach uzavrieť zmluvu medzi dvomi jedincami a štátom .... riešením tejto nerovnosti môže byť akákoľvek forma, ktorá poskytuje porovnateľné možnosti. Nemusí to byť manželstvo. Diskriminácia neexistuje v možnosti uzavrieť manželstvo - ale existuje nerovnosť v možnosti uzavrieť zmluvu so štátom porovnateľnú s manželskou zmluvou v relevantných znakoch.

Riešením nerovnosti v možnostiach je poskytnutie tých možností (odôvodnených).... to je OBSAH.... manželstvo je len FORMA, podobne ako registrované partnerstvo alebo čokoľvek, čo by také vyrovnanie sprístupnilo. To je aj odpoveď na tvoju otázku ako zamieňaš obsah s formou. Možno by bolo presnejšie, že redukuješ obsah požiadaviek homosexuálov na jednu jedinú formu.

Rovnoprávnosť neznamená dostať to isté.

Nikoho som z trestnéhu čonu neobvinila.
Argumentujem napríklad judikátmi. Ty zatiaľ len deklaruješ a ničím si svoje deklarácie nepodložil.
 

nyrra

Zeny a muzi nie su primarne charakterizovany sexom? A cim teda? Zlozenie manzelstva z muza a zeny je jednoznacne heterosexualnym usporiadanim. Opieram sa prave o vyznam slov: manzelstvo usporiadane ako heterosexualny parovy zvazok je zlizenie z dvoch osob rozneho pohlavia, hetero-sex. Comu nerozumies?
Spolocenske, cize socialne prava su jednou skupinou odvodenych prav od zakladnych prav. Poznas ze existuju aj politicke prava? Hospodarske prava? Myslim, ze aj tu na sme bol o tom blog.
Existuje aj diskriminacia v moznosti uzavriet manzelstvo, pretoze: podla svojej sexualnej orientacie mozu manzelstvo uzavriet len heterosexuali. Nevidim dovod na vymysel RP, ale vidim komplikacie jeho zavedenia a nasledne riziko diskriminacie pre heterosexualov vo vztahu k nemu.
Co znamena podla teba rovnopravnost?
Ja argumentujem podobne, akurat si tie judikaty neinterpretujem ako sa mi hodi, ale ako zneju.
 

no ja

si myslím, že ľudia sú charakterizovaní myslením, rozumom, emóciami, svedomím, empatiou a inými osobnostnými charakteristikami ...... ženy navyše láskou k mužovi, materstvom ....

Inak ty poprieš aj nos medzi očami - diskusia s tebou nemá zmysel ... mám len tri príspevky a nie si pre mňa taký dôležitý, aby som ich minula všetky na teba ... okrem toho je vonku pekne - idem k vode.
 

nyrra

Aby sme mohli charakterizovat osoby v ramci odlisnosti je potrebne pohlavie. Velmi dobre vies ze uvedenim charakteristiky manzelstva ako vztahu muza a zeny je poukazane na vztah dvoch osob rozneho pohlavia. Takze zapieranie nosa medzi ocami ako projekcia je tvojou domenou.
Tym ostatnym sa snazis bagatelizovat mna aby si nemusela brat vazne ani moje argumenty. Takze ako som pisal v prvej reakcii - nemas odvahu.
 

aha

dobre - na určenie pohlavia stačí, ak poviem, že som žena - zatiaľ ... o sexe netreba nič k tomu, aby sa identifikovalo pohlavie

neviem, ako to máš ty - ale pre mňa je manželstvo oveľa viac ako sex ...
A môžeš uviesť právnu normu, ktorá definuje manželstvo sexom?
Keď už si taký dôsledný v tom ako vyžaduješ presnosť od iných?

Ja by som aj brala tvoje argumenty vážne, kby si nejaké dal... zatiaľ dávaš len proklamácie a prekrúcaš argumenty iných.

Vysvetľuj si to ako chceš .... mne diskusia s tebou nič nepriniesla .... doťahovať sa donekonečna sa mi naozaj nechce. Musíš si nájsť niekoho iného.

Aby som voľne parafrázovala tvoje krolomné "argumentovanie", ako neexistencia zákazu manželstva homosexuálov implikuje právo na manželstvo: nikto mi síce nezakázal s tebou diskutovať, ale ale z toho nevyplýva, že musím.
 

ale on si nemusí ...

nikojo hľadať, on si už našiel ... mňa ... :)

ale tiež ma to už prestáva baviť, takže mu dávam maximálne mesiac a ak neprestane, tak to skončím ... :)
 

 

:)))
 

<< < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 4 503
 2. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 268
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 3 083
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 2 489
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 2 396
 6. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 225
 7. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 198
 8. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 186
 9. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 018
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 886

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 2. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 3. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 4. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 5. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 6. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 7. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 8. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 9. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 10. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol


Už ste čítali?